Szanowni Państwo,

od wiosny ubiegłego roku toczy się debata publiczna na temat zmian w systemie emerytalnym. Bezpieczeństwo i wysokość naszej przyszłej emerytury to temat ważny dla każdego z nas. Szczególnie teraz, w przeddzień decyzji o tym, czy część naszej składki emerytalnej ma trafiać nadal do OFE, czy na indywidualne subkonto w ZUS, ważne jest, aby nasza wiedza na temat systemu emerytalnego była pełna i pozwoliła nam dokonać świadomego wyboru.

Dlatego przygotowaliśmy stronę internetową – rzetelne źródło wiedzy dla tych z Państwa, którzy szukają odpowiedzi na pytania o przyszłą emeryturę, o ZUS i OFE. Znajdują się tu kluczowe informacje na temat publicznego systemu emerytalnego, wprowadzonych zmian, a także na temat III filaru, zapewniającego dodatkowe środki finansowe po przejściu na emeryturę.

Zabezpieczenie emerytalne obywateli jest obowiązkiem konstytucyjnym państwa. Bezpieczeństwo systemu emerytalnego i ochrona interesu ubezpieczonych – przyszłych i obecnych emerytów – należą do najważniejszych zadań rządu. Dlatego konieczne było przeprowadzenie reformy, która długofalowo zapewni Polakom bezpieczeństwo wypłat emerytur.

Pamiętajmy jednak, że na wysokość przyszłej emerytury ma wpływ wiele czynników: to ile lat pracujemy (czyli jak długo płacimy składki), jaka jest wysokość naszego wynagrodzenia i czy dodatkowo odkładamy na naszą emeryturę. Musimy zdawać sobie z tego sprawę.

Mamy nadzieję, że nasza strona pozwoli na wyjaśnienie wielu trudnych zagadnień i przyniesie odpowiedzi na wiele nurtujących Państwa – przy podejmowaniu decyzji: ZUS czy OFE – pytań. Wierzymy też, że będzie pomocna w podjęciu dobrej decyzji, dotyczącej przyszłej składki emerytalnej.

Bo system emerytalny jest ważny dla każdego z nas, bo każdy z nas jest lub będzie emerytem.

Z wyrazami szacunku,

ostronie-izabela-leszczynaostronie-wladyslaw-kosiniak-kamysz